Pomimo, iż coraz większa część kobiet i to w różnym wieku zwraca uwagę na to, aby konsumowane potrawy były wartościowe, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Jako że branża suplementów wciąż jeszcze podlega przemianom, wielkość możliwości wyboru może stanowić problem.
Dobrze zatem mieć świadomość, czym kierować się przy kupnie preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Preparat suplementacyjny nie powinien być zamiennikiem optymalnej diety. Bywa jednak że określonych składników mineralnych czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie przyjąć wraz z jedzeniem. Decydując się na odżywkę można zasięgnąć porady aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Korzystnie mieć na uwadze swój wiek. Innych składników wymaga organizm nastoletniej dziewczyny, a kompletnie innych – trzeba kobiecie w okresie przekwitania.
Czytaj więcej o tym jak działąją suplementy na skórę
Z wykorzystaniem właściwego leku suplementacyjnego można przykładowo zniwelowania odmiennych niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, typowego dla ciężarnych czy karmiących piersią pań. Z kolei jeżeli borykamy się z ustawicznym brakiem wigoru rozwiązaniem może okazać się specyfik mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki rodzaj suplementu nabędziemy. Najważniejsze jest jego właściwe dawkowanie – systematyczne, lecz w żadnym wypadku nie nadmierne.