Pośród licznych miast w Polsce, Kraków wybija się nie tylko w obszarze kultury i akademickim, ale też na licznych odmiennych polach. Staje się miastem przyjaznym do życia. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w niedawnych latach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie w górę.
Pomocne transformacje w mieście.
Co godnego pochwały stworzono w trakcie niedawnego czasu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo pomogły w tej materii finane Unii Europejskiej, z których Kraków często czerpie. Dynamiczne działanie w temacie uzyskiwania dotacji sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o kolejne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i kolejne miejsca użyteczności publicznej.
Szerokie inwestycje nie są widoczne dla statystycznego obywatela. Nie znaczy to natomiast, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas nie związane z nami fakty. Przeciętnemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Natomiast Kraków rozwija się z każdym rokiem. Innowacje w zakresie zarządzania odpadami, budowie i modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie ekranów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, które pomagają mieszkańcom pełniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się też w zakresie możliwości rozrywkowych. Potencjał miasta idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. takie inwestycje przyciągają gości z innych miast do odwiedzin.
Podejmowane dzięki radnym akcje nie obejmują tylko samego środka Krakowa, ale również są połączone z całym regionem. Przeto lepiej nie utyskiwać tylko dostrzec innowacje w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – o ile uda się utrzymania szybkości innowacji – pozwolą Krakowowi zostać wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski prezydent